Klientská zóna
ORTEX ve světě

Historie firmy

Nacházíte se: Hlavní strana » O firmě » Historie  

Historie firmy ve významých datech a milnících

DatumStalo se...
18. 9. 1990Založení společnosti s ručením omezeným ORTEX. Společnost začala svou činnost s rozhodující podporou firem Ott & Rehorst Reutlingen (SRN), ČsHN Hradec Králové a HEDVA s. p., Moravská Třebová.
20. 9. 1990Zápis společnosti do podnikového rejstříku Okresního soudu v Hradci Králové, oddíl S r o, vložka 38.
IV.Q 1990Pronájem prvních PC, leasing serveru TI 1505, nákup COBOL Professional 2.3, FoxPro unlimited licence. Zahájeno řešení systému Orsoft, kompatibilního na ASŘ OJ Orgatexu a jeho klonu pro malé firmy ÚČTOmini. První prodej ÚČTOmini. Zahájení prací pro firmu OR (kompletace řízení výroby Orfert o ekonomické úlohy) a ČsHN (obchodní případ). Ještě bez zaměstnanců na plný úvazek.
1. 1. 1991 Datum zahájení samostatné činnosti firmy v plném rozsahu. Již na samém začátku byla tvořena kompaktním týmem zhruba 20 odborníků, kteří předtím pracovali na projektech IS zejména v oblasti textilního průmyslu. Odkoupení autorských práv k informačního systému ASŘ OJ vyvíjeného společností Orgatex a.s, smlouvy s autory.
1991Portace IS Orsoft na platformu UNIX - servery Texas Instruments s operačním systémem SVR 3.2. Koncem roku první síťové instalace. Během roku uzavřeny první smlouvy na řešitelský servis. Podílíme se na založení československé pobočky UNIX International Open System Group.
1992 Vítězství ve výběrovém řízení Svazu měst a obcí ČR se systémem Radnice (pro MS-DOS a UNIX SVR 3 od ICL). Tento informační systém pro obce a města byl vyvíjen ve spolupráci s firmami ORNIX Chlumec n. Cidlinou a VUMS Praha. Zahájení poradenského servisu pro podnikatelskou sféru, obchodní i servisní příprava na nasazení Radnice (ORTEX prodává i produkty ORNIXu a VÚMSu). Zahájen plný rutinní provoz MTZ v ZVÚ Hradec Králové pro 50 uživatelů v síti Novell.
IV.Q 1992ORTEX poprvé vystavuje na veletrhu INVEX Brno, představuje řešení pro novou účetní a daňovou soustavu pro rok 1993 v rámci Orsoftu a také Radnici. Do rutiny nasazen systém Radnice, doplněný o právní systém ASPI a GIS na bázi Intergraph. Orsoft plošně upgradován. Překročen počet 100 síťových instalací celkem v podnikatelské i veřejné sféře.
1992 - 3Založeny dceřinné společnosti ORNIX, GEOS, Ortes, Orbeer, Coral, ORESS, Účtoservis, KONTO SERVIS, Východočeský večerník, Orfast. GeminiPORT, ORINVEST,V-TEL. Registrace ochranných známek Orsoft, ÚČTOmini. Uspořádána první setkání uživatelů (jak z podnikatelské sféry, tak z veřejné správy). ORIOL začíná upravovat svůj prodejní software tak, aby mohl být nasazován jako podsystém Orsoftu.
1993Překročeno 200 instalací celkem v podnikatelské i veřejné sféře.
1993Dochází k logickému oddělení datové vrstvy informačního systému, základ pro budoucí portace na řadu databázových strojů.
1994Prodej Orsoftu pro síťové systémy poprvé překračuje prodej pro nasazení v systému MS-DOS. Končíme s údržbou mezd pro Slovensko (nadále pouze účetnictví a finance). Portace IS Orsoft na databázi Informix.
IV.Q 1994ORNIX a VÚMS opouštějí spolupráci na systému Radnice.
1995Plošné převzetí uživatelů systému ORPEK (ve spolupráci s firmou OR-CZ).
II. Q 1995 Založení sesterské společnosti ORTEX-HOLDING spol. s r.o.
I-II.Q 1996ORTEX ve spolupráci s JUDr. Melionem uspořádal velký seriál školení ke změnám v rozpočtování a účetnictví rozpočtových organizací, kterého se zúčastnili zaměstnanci 1500 měst, obcí a rozpočtových organizací.
III-IV.Q 1996 Vznik prvních softwarových řešení pro spolupráci lidí v týmech založených na Lotus Notes. Zahájení řešení manažerských systémů na bázi Média EIS od Speedware. Zahájeno vlastní řešení registrů obyvatel atd. pro města a obce (RADNICE 2000) na bázi komponent Orsoftu. Nasazení Orsoftu pro Správu Pražského hradu.
1997 Plošné a výhradní nasazení aplikací Lotus Notes pro řízení firmy v ORTEXu. Portace Orsoftu na databázi Oracle. Na jarní výstavě FIBEX představena RADNICE 2000 s prvky grafického rozhraní. Orsoft portován na Windows 95. Připojení firmy na internet pevnou linkou, doména www.ortex.cz. Zahájení sponzoringu zařízení pro postižené DANETA.
1998 První dodávka serveru IBM (MÚ Vysoké Mýto) spolu s prvním nasazením našich aplikací Lotus Notes ve veřejné správě.
1998 První dodaná grafická verze systému Orsoft určená pro operační systém Windows. Portace IS Orsoft na databázi MS SQL Server.
1999 Nasazení Lotus Domino serveru pro www.ortex.cz. Ukončení podpory systému ÚČTOmini a převod uživatelů na Orsoft. U zákazníků je první verze generátoru sestav.
2000Verze 7 Orsoftu přináší zásadně inovované grafické uživatelské rozhraní. Masivně se u zákazníků nasazuje klient-server verze. ORTEX mezi prvními v ČR školí elektronický podpis. První instalace Orsoftu na Linux (SuSE, STEF).
2001ORTEX proniká i do oblasti internetových aplikací, prvním zákazníkem se stává GiTY Brno, aplikace ePersonalistika. Portace IS Orsoft na databáze IBM DB2 a MySQL.
2001První projekty z oblasti datových skladů a řešení Business Intelligence. Zřízení domény www.orsoft.cz - DEMO centra aplikací.
2002První nasazení informačního systému Orsoft v prostředí Linux na databázi Informix. Firma se stěhuje do svého nového sídla Hradec Králové, Resslova 935.
2003 Pilotní projekt implementace modulu Nákladový controlling. Oborová varianta IS Orsoft pro potravinářský průmysl (pekárny). Nový subsystém Sociální agenda. Portace IS Orsoft na platformu Linux/Oracle. Zakázková řešení v oblasti CRM.
2004ORTEX jako první v České republice prošel se svým řešením Java klient pro PVS portálem veřejné správy s elektronickou transakcí předání listů důchodového pojištění.
2005ORTEX získává statut Microsoft Certified Partner, první dodávka řešení Microsoft CRM.
2007ORTEX získává statut Microsoft Gold Certified Partner.
2008ORTEX zakládajícím členem Hradeckého IT klastru.
2009ORTEX získává certifikaci ISO 9001:2008.
 
 
ORTEX spol. s r.o., Resslova 935/3, 500 02 Hradec Králové | E-mail: | Tel.: (+420) 499 991 111
ORTEX spol. s r.o. © 2020 mapa stránek